ТИП НА ДЕНОТ: (12.06.2019,17:00) ХЕРМАНШТАД – КЛУЖ

БОРБА ЗА ЕЛИТА

Романија, Лига 1 бараж, 12.06.2019: Херманштад – Клуж ТИП ГГ

Резултат: 0-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот од баражот за романската прва лига помеѓу Херманштад и Клуж. Домаќините имаат предност од првиот натпревар од 2-0, но гостите не се екипа која лесно може да се предаде. Овде очекуваме Клуж да има отворен пристап, па затоа и веруваме дека ќе видиме еден отворен натпревар и по еден гол на двете страни. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.73.

УСПЕШНОСТ ЈУНИ: 5/11

 

ХЕРМАНШТАД – КЛУЖ ГГ
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*