Ако и денес ја испочитуваат традицијата ќе наплатиме квота 3.20!

традиција

Денес со почеток од 21:00 не очекува првиот полуфинален натпревар од плеј офот на италијанската Серија Б во кој Цитатедела го пречекува Беневенто.

Цитадела регуларниот дел од сезоната го заврши на седмата позиција со 51 бод, а после тоа во ¼ финалето успеаа да ја совладаат Специја.

Беневенто после 36 кола стигна до 60 бода и го зазеде 3-то место на табелата. За нив ова ќе биде прв натпревар во плеј оф.

Иако во текот на сезона и едните и другите беа доста ефикасни, последните пет меѓусебни дуели на овие два ривали поминаа со мал број голови.

Наш предлог:

0-1 гол @ 3.20 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*