Традиционално овие два клуба прикажуваат мирни натпревари!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на Франција 2 се сретнуваат екипите на Парис и ГФЦ Ажаксио.

Парис е на 4-та позиција со вкупно 62 бода кои ги има освоено преку 16 победи, 14 реми и 7 порази.

ГФЦ Ажаксио се наоѓа на 17-та позиција, односно последната позиција која гарантира опстанок и досега има освоено 39 бода преку 9 победи, 12 реми и 16 порази.

Во последнтие 6 меѓусебни натпревари на овие два ривали виден е исклучително мал број на голови, па веруваме дека таа традиција ќе продолже и денес.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.73 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply