ТИП НА ДЕНОТ: (17.05.2019,17:00) БРОНБИ – МИТИЛАНД

ДАНСКИ КУП – ФИНАЛЕ

Данска, Куп 17.05.2019: Бронби – Митиланд ТИП ГГ

Резултат: 1-1

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Бронби и Митиланд од рамките на данскиот куп. Ова ќе биде финале, а победникот ќе запише и титула. И двете екипи се желни за трофеј, па веруваме во голема борба. Домаќините преку Плеј оф во Данска не успеаа да обезбедат пласман во Европа, додека Гостите се на втората позиција и ќе играат квалификации за Лига Европа. Како и да е, овде решивме конечниот тип да го избегнеме и да типуваме на голови. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.53.

УСПЕШНОСТ MAJ: 10/16

БРОНБИ – МИТИЛАНД ГГ
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*