Традиција е на страна на гостите, а коефициентот е одличен!

традиција

Денес од 17:30 во рамктие на втората финска лига се сретнуваат екипите на КТП и Екенас.

КТП е на претпоследната позиција и во овие две кола запишаа два порази, па така на своето конто немаат се уште освоено ниту еден бод.

Екенас е нијанса подобар од денешниот противник, бидејќи има освоено еден бод, а нивниот учинок е 1 реми и 1 пораз.

Интересно е тоа што тимот на Екенас секогаш кога се сретнува со КТП зема бодови, односно никогаш не е поразен. За да продолже таа традиција, коефициентот е повеќе од одличен.

Наш предлог:

Х2 @ 1.95 во Bet365

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply