ТИП НА ДЕНОТ: (13.05.2019,19:30) ВИТОРУЛ – АСТРА

ВИТОРУЛ ЗА ЕВРОПА

Романија, Плеј оф, 13.05.2019: Виторул – Астра ТИП 1

Резултат: 3-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Виторул и Астра од рамките на романскиот Плеј Оф. Домаќините имаат голем мотив за победа на овој натпревар, а тоа е што ќе се доближат до позицијата која ќе ги одведе во квалификациите за Лига Европа. Од друга страна Астра веќе ја заврши оваа сезона и нема повеќе за што да се бори. Наш предлог е победа за домаќините, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.52.

УСПЕШНОСТ MAJ: 8/12

ВИТОРУЛ – АСТРА 1
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply