Малери и махери на колото

малери и махери

Ниту денес нема да бидат заборавени малерите и махерите кои го одбележаа минатиот викенд. Во овој дел имаме навистина импресивни тикети, па ви предлагаме да погледнете…

Малер 1

Овој играч типувал 10 натпревари и поголемиот дел се на голови, па избрал и на Виљареал – Еибар да има најмалку три гола, но за жал тој натпревар заврши 1-0, па така овој тикет остана недобитен.

Малер 2

Како што сите верувавме во победа на Ајнтрахт Франкфурт, така и овој играч верувал па ја ставил на својот тикет. Таа беше изненадување на колото и не победи против Мајнц, па овој играч го остави без 28.000 денари.

Малер 3

Реал Мадрид е главниот виновник што овој тикет не е добитен. Играчот верувал во победа на „кралевите“ и најмалку три гола, но за жал Сосиедад беше победник, па не му дозволи да земе 75.000 денари.

Махер 1

Да се погодат два натпревари 2-1 или 1-2 е навистина голема мајсторија, но овој играч погодил и за уплата од 20 денари си доби 150 евра. За убаво да се трошат.

Махер 2

Малкумина веруваа во пресврт на Тотенхем против Ајакс, но овој играч е дел од тој мал процент. Ја уплатил на полувреме конечен тип 2, па за уплата од 720 денари си доби скоро 21.000 МКД. Браво мајсторе!

 

Be the first to comment

Leave a Reply