Традицијата наговестува мирен натпревар без многу голови!

традиција

Денес од 18:00 во рамките на 28-то коло од Руската Премиер Лига се сретнуваат екипите на Локомотива и Рубин.

Локомотива моментално е на втората позиција на табелата со 49 бода што е 2 повеќе во однос на третопласираниот Краснодар, а на своето конто имаат 14 победи, 7 реми и 6 порази.

Рубин во досегашниот тек има остварено 7 победи, 14 реми и 6 порази, па после 27 изигани натпревари имаат 35 бода и ја заземаат 10-та позиција.

На последние 8 меѓусебни дуели Локомотив и Рубин успеале да постигнат 9 погодоци, а тоа јасно укажува на мирни и неефикасни дуели, па се надеваме дека таа традиција ќе продолже и денес.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.55 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*