Ефикасен натпревар во Белгија!

традиција

Денес во рамките на 6-то коло од белгиската Јупилер Лига се сретнуваат екипите на Клуб Бриж и Андерлехт.

Клуб Бриж се наоѓа на втората позиција со вкупно освоени 38 бода и во вториот дел има учинок од 3 победи, 1 реми и 1 пораз.

Андерлехт лошо го започна овој дел и досега има освоено само 1 бод, односно учинокот им е 1 реми и 3 порази.

Интересно е тоа што кога се сретнуваат овие две екипи, головите се секогаш присутни. Имено, на секој од последните четири меѓусебни дуели видени се по најмалку три гола, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог:

Вкупно голови – 3+ @ 1.50 во Bet365

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти</a

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*