ТИП НА ДЕНОТ: (27.04.2019,16:00) БАРТОН – ЛУТОН

ЛУТОН ЗА ЧЕМПИОНШИП

Англија, Лига 1, 27.04.2019: Бартон – Лутон ТИП 2

Резултат: 

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Бартон и Лутон од рамките на англиската Лига 1. Бартон се наоѓа на средината на табелата и во овие две кола може да игра потполно релаксирано бидејќи нема шанси ниту за горе, а ниту за долу. Лутон од друга страна е на лидерската позиција и со победа би обезбедил пласман во Чемпионшип, па веруваме дека ќе ја искористи таа шанса. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.78.

УСПЕШНОСТ АПРИЛ: 18/26

БАРТОН – ЛУТОН 2
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*