Кога се сретнуваат овие два ривали головите се секогаш присутни!

традиција

Денес од 20:00 во рамките на 6-то коло од европската белгиска Лига се сретнуваат екипите на Варегем и Серкл Бриж.

Варегем се наоѓа на 4-та позиција со вкупно 4 бода кои ги има освоено преку 4 реми и 1 пораз.

Серкл Бриж е нешто подобро рангиран и ја има 3-та позиција со вкупно 7 бода и учинок од 2 победи, 1 реми и 2 порази.

Интересено е тоа што секогаш кога се сретнуваат овие два ривали головите се присутни. На последните 7 меѓусебни натпревари секогаш е пролазен типот ГГ3+, па ако продолже таа традиција ќе наплатиме супер коефициент.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.60 во William Hill

*МОДЕРНА ОБЛОЖУВАЛНИЦА СО ОДЛИЧНИ БОНУСИ*

Регистрирај се во William Hill

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*