ТИП НА ДЕНОТ: (17.04.2019,21:00) ПОРТО – ЛИВЕРПУЛ

ЛИВЕРПУЛ НЕМА ДА РИЗИКУВА

Меѓународен, Лига на шампиони, 17.04.2019: Порто – Ливерпул ТИП 2

Резултат: 1-4

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Порто и Ливерпул од рамките на реванш натпреварите од 1/4 финалето на ЛШ. Порто веќе во првиот натпревар беше поразен со 2-0 и искрено тоа е тешко да се неутрализира, особено кога станува збор против Ливерпул. Од друга страна и двете екипи имаат проблеми со домашните првенства, па веруваме дека нема да притискаат кој знае колку. Овде Ливерпул е фаворит и сметаме дека ќе победи без поголеми проблеми. Наш предлог е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 2.12.

УСПЕШНОСТ АПРИЛ: 12/16

ПОРТО – ЛИВЕРПУЛ – 2
Регистрирај се за БОНУС во 1xBet ТУКА

Be the first to comment

Leave a Reply