Секогаш кога се сретнуваат овие два ривали, победник е Ал Васл, а коефициентот за денес е одличен!

традиција

Денес од 15:55 во рамките на 21-то коло од Арабиан Гулф Лига – УАЕ се сретнуваат екипите на Ал Фујаирах и Ал Васл.

Ал Фујаирах моментално е на претпоследната 13-та позиција со вкупно 14 бода после 20 кола, бидејќи досега имаат остварено 3 победи, 5 реми и 12 порази.

Ал Васл е нешто подобро рангиран и го има 10-то место со учинок од 7 победи, 2 реми и 11 порази, односно на своето конто имаат 23 бода.

Иако двете екипи се слични по квалитет, гостите се благи фаворити на овој дуел. Тоа е можеби така бидејќи на последните 11 изиграни натпревари против овој ривал секогаш е победник тимот на Ал Васл.

Наш предлог:

Конечен тип – 2 @ 2.00 во Bet365

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*