Традицијата наговестува мирен и неефикасен натпревар!

традиција

Денес од 20:45 во рамките на 41-то коло од англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Брентфорд и Ипсвич.

Брентфорд е на 14-та позиција со вкупно 51 бод и учинок од 13 победи, 12 реми и 15 порази.

Ипсвич е на последната позиција и има освоено вкупно 27 бода преку 4 победи, 15 реми и 21 пораз.

Интересно е тоа што во последните пет меѓусебни дуели не се видени повеќе од 2 гола по натпревар, а ако и денес продолже таа традиција ќе наплатиме одличен коефициент.

Наш предлог:

Вкупно голови 0-2 @ 2.30 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*