Статистиката „вели“ дека играат 3 за 3: Ако е точно, тогаш ќе наплатиме квота 5.75!

3 за 3

Вечер од 20:45 во рамките на 37-то коло од англиската национал лига се сретнуваат екипите на Истлеј и Маидстон.

Истлеј моментално е на 8-та позиција со вкупно освоени 61 бод преку 18 победи, 7 реми и 11 порази.

Маидстон е на 23-та позиција и досега има освоено вкупно 29 бода преку 8 победи, 5 реми и 23 порази.

Според статистиката на меѓусебни натпревари во изминативе две сезони изгледа како да овие два клуба соработуваат, односно секоја сезона си ги делат бодовите по три.

Тоа се случило во сезона 2016/17 и 2017/18, а во еден натпревар од нив е виден и голем прелаз 1/2. Ако навистина ги делат бодовите, тогаш денес имаме за наплата одличен коефициент.

Наш предлог:

Конечен тип – 2 @ 5.75 во Bet365

*ИГРАЈ ВО НАЈДОБРАТА ОНЛАЈН ОБЛОЖУВАЛНИЦА*

Регистрирај се на Bet365 и добиј одлични коефициенти

Сподели

Be the first to comment

Leave a Reply