Коефициентот е на страна на домаќинот, но традицијата го докажува спротивното!

традиција

Во рамките на 24-то коло од грчката Супер Лига, денес од 18:00 на програмата го имаме натпреварот помеѓу Панетоликос и Паниониос.

Панетоликос моменталн ое на 7-та позиција со вкуно 30 освоени бода и учинок од 8 победи, 6 реми и 9 порази после 23 изиграни кола.

Паниониос се наоѓа на 12-та позиција што е само едно место над зоната за испаѓање, а притоа имаат освоено 26 бода преку 7 победи, 2 реми и 11 порази.

Иако Панетоликос е фаворит на овој дуел на овој натпревар гостите не се без шанси.

Имено, екипата на Панионис не е поразена на последните 9 меѓусебни дуели, па така очекуваме и денес да продолже таа традиција.

Наш предлог:

Двојна шанса Х2 @ 1.60 во 1xBet

*Одлична можност за нов почеток*

ЕКСКЛУЗИВНО: Регистрирај се во 1XBET  денес и добиј 100 евра бонус

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*