Тикет за храбри (среда, 28.11.2018)

Денес нашата редакција покрај стандарниот тикет на денот ќе ви предложи и тикет за љубителите на поголеми коефициенти.

Тотенхем – Интер X-1 @5.00 во Coinbet24

Тотенхем оваа сезона во Лигата на шамиони игра под сите очекувања и има само една победа и тоа против ПСВ на домашен терен. „Спарси“ теоретски се уште имаат шанси за пласман во следната фаза, но за тоа ќе мораат да го победат Интер. Од друга страна на „нероаѕурите“ им е потребен бод и ќе се обидат да го освојат на „Вембли“. Очекуваме неизвесен натпревар, но во второто полувреме сметаме дека Тотенхем сепак ќе дојде до победа бидејќи е во одлична форма.

ПСЖ – Ливерпул 1 и ГГ @3.00 во 1xBet

ПСЖ оваа сезона има само една победа во Лигата на шампиони и ова за нив е клучен натпревар. „Светците“ ќе мора да докажат зошто се едни од фаворитите во ова натпреварување и се наоѓаат пред императив победа. Добрата вест е што Нејмар и Мбапе се спремни и сигурно ќе бидат во првопт тим. Проблем на ПСЖ оваа сезона е одбраната, која прими 7 гола на 4 меча. Веруваме дека „светците“ ќе го искористат домашниот терен и ќе ги освојат трите бода, но Ливерпул ќе постигна барем еден гол.

Вкупен коефициент на тикетот 15.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*