Тикет на денот (понеделник, 01.10.2018)

тикет на денот

Се надеваме дека имавте успешен викенд, а секој што немаше, понеделникот е вистинскиот ден за вадење. Понудата е одлична, а ова е нашиот избор.

Јегелонија – Сласк – Т12+ @ 1.87 во 1xBet

Лидерот на полското првенство има прилика со победа да се оддалечи од првиот следбеник, екипата на Пјаст.  На Јагелонија има доаѓа Сласк, тимот кој прима доста голови во последно време, а на последните четири, прими дури 9. Домаќинот е фаворит во овој дуел, но пред да типуваме конечен исход, одлучивме за домаќинот постигнува два гола.Регистрирај се на 1XBET

Норсјеланд – Сондерјил – 3+ @ 1.70 во Coinbet24

Уште еден натпревар во кој очекуваме голови. Се сретнувааат екипите на домаќините Нордсјеланд и Сондерјил, тимови од долниот дел на табелата, но исклучително ефикасни. Домаќинот го „плати“ данокот со учество во европските квалификации, па не го оствари очекуваниот учинок во првите 10 кола. Гостите не се во лоша форма и немаат изгубено на претходните пет дуели. Очекуваме голови.
Регистрирај се на Coinbet24

Горица – Цеље – 1 @ 2.15 во Bet365

Тимот од Нова Горица е нјпријатното изненадување во досегашниот тек од првенството и се наоѓа на одличното трето место, а со победа на Цеље тие би стигнале на втората позиција веднаш пред актуелниот шампион Олимпија Љубљана. Сметаме дека тоа им е доволен мотив за да играат цврсто на овој натпревар и да издвојат победа над Цеље.Регистрирај се на Bet365

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 6.58

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*