Тикет на денот (понеделник, 16.07.2018)

тикет на денот

Денес е првиот понеделник, после завршетокот на Мундијалот и немаме некоја голема понуда, но полека влегуваме во новата клупска сезона.

Копенхаген – Хорсенс – 1/1 @ 1.85 во Coinbet24

Разочарувачка беше минатата сезона за Копенхаген. Не само што не ја одбранија титулата, туку едвај стигнаа до европските купови и тоа после плејоф. Хорсенс е екипа која имаше добра сезона, па па чудно е фаворизирањето на Копенхаген во првото коло, но сепак веруваме дека домаќинот ќе биде ефикасен на самиот почеток. Ние типуваме дека Копенхаген ќе го реши натпреварот уште во првото полувреме.

Регистрирај се на Coinbet24

Елфсборг – Хамарби – Г.Г @ 1.60 во 1xBet

Последниот натпревр за ова коло во шведското првенство ќе го изиграат екипи со различна форма. Домаќинот врза три победи во првенството и додаде уште две во контролните натпревари. Гостите три кола по ред се без победа. Тешко е да се типува кој ќе победи, па затоа типуваме на голови.

Регистрирај се на 1XBET

Брест – Солигорск – 0-2 @ 1.71 во 10Bet

Домаќинот е во одлична серија и нема изгубено веќе девет натпревари во првенствотот. Во два врзани натпревари постигна дури 11 голови, но противниците беа слаби, Городеја и Гомел. Во останатите натпревари не беа току ефикасни, но не примија гол. Солгирск одлично започна во квалификациите за ЛЕ, но потфрли во првенствтото. Очекуваме мал број на голови.

Регистрирај се на 10Bet

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ: 5.06

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*