„Paddy Power“ ги исплати облозите дека Венгер ќе добие отказ!

Обложувалниците на Островот веќе почнаа да ги исплаќаат облозите дека Арсен Венгер ќе биде следниот менаџер од Премиер лигата кој ќе добие отказ.

Арсен Венгер е на удар на големи критики од навивачите и британската јавност поради лошите резултати на „топџиите“ оваа сезона.

Притисокот врз францускиот стратег додатно се зголеми после поразот од Брајтон, кој беше четврт по ред за тимот на Венгер.

Обложувалниците веќе почнаа да исплаќаат за сите кои се обложиле дека Венгер ќе биде следниот менаџер кој ќе добие отказ од Премиер лигата.

Имено, обложувалницата „Paddy Power“ денес ги исплати сите облози кои биле уплатени до 9:30 утринава.

Обложувалниците се секогаш адекватен индикатор….дали ова значи дека Венгер е веќе бивши?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*