Малери и махери на колото!

малери и махери

Овој викенд понудата беше нешто послаба од вообичаеното, но секако тоа не им значеше многу на играчите, па така тие си ги одиграа своите тикети. Некои се радосни, а некои веруваме уште им е криво.

Малер 1.

Натпреварот помеѓу Реус Депортиво и Алкоркон кој заврши со резултат 1-1 не го усреќи обложувачот со една цифра во вреднос од минималната македонска плата.

Малер 2.

За овој тикет ќе го обвинеме Алваро Мората. Тие што го гледаа натпреварот знаат за што зборуваме. Жално.

Малер 3.

Зборот КАТАСТРОФА е доволно за овој тикет! Тикетот е од стара година, но смеевме да го занемариме. Играчот го изиграл ова сето доста мајсторски и реално, но момците на Мурињо го оставија без неверојатни 100.000 денари бидејќи натпреварот заврши без голови.

Махер 1.

Обложувачов не само што е махер, туку е и храбар момак. Со ова уште еднаш може да докажеме дека ризикот создава капитал. За убаво да се трошат мајсторе.

Махер 2.

Станува збор за истиот махер од погоре.  На овој тикет со помала уплата изиграл 4 натпревари кои завршија во негова корист. Како што може да видете станува збор за солидна цифра.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*