Тикет на денот е-Спорт (11.07.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Тикетот од е-Спортот денеска ви нуди дуели од CyberScore Cup кој влегува во самата завршница, односно се играат последните дуели од нокаут-фазата на турнирот.

Kalmychata – NextUp – 1 @ 1.53 во 22Bet

Kalmychata, според голем број прогнозери, е фаворит во денешната пресметка против NextUp за место во полуфиналето на Lower Bracket делот од натпреварувањето. Kalmychata беше прегазена во полуфиналето на Upper Bracket со 0-2 од Team Tea, па ова им е поправен испит, исто како и на NextUp кој загуби уште во четвртфиналето од V1dar Gaming. Очекуваме тежок натпревар, без многу ризици, затоа што влогот е навистина голем. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

V1dar Gaming – Vrooomy – 1 @ 1.66 во Bet365

Во вториот четвртфинален меч од Lower Bracket ќе се судрат V1dar Gaming и Vroomy.io. Екипата на V1dar Gaming по несреќен сплет на околности се најде во долниот дел од турнирот, затоа што ждрепката ги посака да се судрат со кандидатот за пехарот Team Hryvnia. Vroomy, од друга страна, не импресионира против Kalmychata и загуби со 1-2. За овој натпревар ви нудиме 1 со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.53


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*