Тикет на денот (четврток, 11.07.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Пред нас е ден со голем број натпревари кои ќе се изиграат во рамките на квалификациите за Лига Европа и Лига на конференции. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Елфсборг – Пафос – 1 @ 1.85 во Mozzart

Домаќините на овој натпревар би требало да се во предност со оглед на тоа што шведскиот шампионат е веќе во тек, а во Кипар нема да се игра уште долго. Од друга страна, Елфсборг е многу познат тим во рамките на Европа, а Пафос веќе сега почнува да гради свој авторитет. Домаќините во минатата сезона еба и вицешампиони на шведска, додека оваа сезона се многу послаби. Сепак ние овде веруваме дека ќе победат и типуваме 1 со квота 1.85 во Mozzart.

ВПС – Жалгирис – 2 @ 2.23 во 22Bet

Ова е веќе втор дуел на литвански и фински претставник во првото коло од квалификациите. ВПС е тим кој не игра баш најдобро во последните пет натпревари и во тој временски период запишаа една победа, едно реми и три порази. Жалгирис пак има многу искуство кога се во прашање овие квалификации и сметаме дека тоа ќе им даде предност на овој натпревар и покрај фактот дека се во серија од два последователни порази. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 2.23 во 22Bet.

Фрам – Рејкјавик – Т22+ @ 1.72 во Bet365

Еве и еден првенствен натпревар за денес. На Исланд се игра со полна пареа и на ред дојде 14-то коло каде што ќе се сретнат екипите на Фрам и Рејкјавик. Двете екипи се борат за место во плеј оф, а моментално Фрам има 16 бода, два повеќе од Рејкјавик, но вo секој случај гостите се во многу подобра форма во претходниот период. Фраим има една победа во последните осум натпревари, а Рејкјавик нема победено веќе шест кола. Шансите за триумф се подеднакви, но ние овде очекуваме гостите да постигнат најмалку два погодоци. Типуваме Т22+ со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*