Натпревар со традиција (11.07.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Ел Џаиш и Замалек.

Ел Џаиш е на 11-то место со 35 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 11 реми и 10 порази.

Замалек е на 7-та позиција со 41 бод и учинок од 12 победи, 5 реми и 7 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на сите тие натпревари гол постигнува само едниот тим, па очекуваме и овој пат да биде така.

Наш предлог

НГ @ 1.76 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*