Натпревар со драстичен пад на коефициентот (11.07.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од квалификациите за конференциската Лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Актоб и Сараево. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, едно реми и три порази, додека гостите во истиот временски период остварија една победа, две реми и два порази.

Актобе – Сараево – 1 @ 1.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Актобе беше 2.25, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*