Тикет на денот е-Спорт (10.07.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска почнува втората фаза од турнирот Riyadh Masters 2024: Group Stage каде што ќе се одиграат голем број натпревари, а два од нив ќе ги најдете во нашиот тикет од е-Спортот.

Heroic – LGD Gaming – 1 @ 1.44 во 22Bet

Heroic е во многу добра ситуација пред денешниот меч, затоа што не дозволи никој да го победи на последните 10 натпревари, додека LGD Gaming „преживеа“ само три пати. Ова е само еден параметар кој оди во корист на Heroic, додека останатите се разорниот напад и завидната тактика која ја користат на секој натпревар, а посебно тоа на своја кожа го почувствуваа Azure Ray, Nouns и Mouz. Наш предлог е 1 со коефициент 1.44 во 22Bet.

Blacklist International – Aurora – 2 @ 1.61 во Bet365

Blacklist International не можеше да посака потежок почеток на вториот дел од турнирот каде што ќе се соочи со стариот познаник Aurora против кого запиша два тешки порази. Дали има сила да избегне и трет дебакл против Aurora останува да видиме вечерва, но според нас и резултатите во изминатиот период, се очекува Aurora да ја запиша првата победа и да направи исчекор кон главната цел, а тоа е остварување на повисок пласман. Ние предлагаме 2 со квота 1.61 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.31


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*