Натпревар со традиција (10.07.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:30 во рамките на финската Јкослига се сретнуваат екипите на ЈИППО и ЈаПС.

ЈИППО е на 4-то место со вкупно 25 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 4 реми и 3 порази.

ЈаПС е на 5-та позиција со 17 бода и учинок од 4 победи, 5 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, а веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 2.15 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*