Тикет на денот е-Спорт (09.07.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Понудата во е-Спортот е навистина голема и за денеска, но ние се одлучивме да ги следиме дуелите од CBCS Season 5, каде што денеска ќе се комплетира четвртфиналната фаза, но ќе се играат и неколку меча од полуфиналето.

Case – W7M – 1 @ 1.70 во 22Bet

Главна одлика на бразилската екипа Case е нивниот напад кој тешко може да се запре, односно ќе ви треба одлична тактичка поставеност за да ги надмудрите. Според резултатите, такво нешто на W7M досега не му успевало, односно бил поразен од Case на последните пет меѓусебни натпревари одиграни во 2024 година, а тоа ни покажува јасно кого може да очекуваме меѓу четирите најдобри тимови во групата Б. Наш предлог е 1 со коефициент 1.70 во 22Bet.

Sharks – KRU Esports – 1 @ 1.53 во Bet365

Sharks го покажа сиот квалитет во последните 10 меча кога запиша дури три победи, а двапати нивна „жртва“ беше Patins de Ferrari. Sharks го очекуваме во финалето во групата А, што патем ќе значи и пласман во следната фаза на турнирот. KRU Esports ќе се обиде да ги запре, но ако игра како на 28 јуни, подобро ќе биде воопшто да не излегува на терен затоа што тогаш беше декласиран со 0-2 и загуби на мапите Anubis и Nuke. Дали ќе биде така и денеска останува да видиме од 23 часот, но наш фаворит ќе бидат Бразилците и затоа ви предлагаме 1 со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.60


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*