Натпревар со традиција (07.07.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 14:30 во рамките на норвешката Елитна серија ќе се сретнат екипите на Бодо и Бран.

Бодо е на лидерската позиција со 30 бода и учинок од 9 победи, 3 реми и 1 пораз.

Бран е на 2-то место со 28 бода кои ги имаат освоено преку 8 победи, 4 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари добитен е типот ГГ3+, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

ГГ3+ @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*