Натпревар со драстичен пад на коефициентот (07.07.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шведската Алсвенскан лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 14:00 се сретнуваат екипите на АИК и Калмар. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа и четири порази, додека гостите во истиот временски период остварија три победи и два порази.

АИК Стокхолм – Калмар – 1 @ 1.44 во 22Bet

Почетната вредност за победа на АИК Стокхолм беше 1.69, а во моментов бележи пад од скоро 15% и се плаќа со квота 1.44 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*