Натпревар со традиција (06.07.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во рамките на Примера Дивизијата од Уругвај ќе се сретнат екипите на Серо Ларго и Ливерпул М.

Серо Ларго е на 5-то место со вкупно 4 бода кои ги имаат освоено преку 1 победа, 1 реми и 1 пораз.

Ливерпул М е на 6-та позиција со 3 бода и учинок од 1 победа, 0 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат може да биде така.

Наш предлог

3+ @ 2.16 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*