Натпревар со драстичен пад на коефициентот (06.07.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од финската ЈКослига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 15:00 се сретнуваат екипите на СаИПа и Јаро. Домаќините во последните пет натпревари запишаа една победа, три реми и еден пораз, додека Јаро во истиот временски период запиша две победи, две реми и еден пораз.

СаИПа – Јаро – 1 @ 3.51 во 22Bet

Почетната вредност за победа на СаИПа беше 4.22, а во моментов бележи пад од скоро 17% и се плаќа со квота 3.51 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*