Тикет на денот е-Спорт (05.07.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден ден исполнет со натпревари од CyberScore Cup, каде што допрва треба да се комплетира третото коло од турнирот.

Dragon – Sibe Team – 2 @ 1.44 во Bet365

Dragon славеше на само еден меч и загуби на три во групата А, но сè уште се наоѓа во топ-4 со четири бодови, меѓутоа тоа лесно може да се промени доколку Twisted оствари уште една победа. Затоа Dragon не смее да си дозволи пораз против Sibe Team, а ниту тие не се во подобра позиција бидејќи со една победа и два порази се наоѓаат на второто место, но лесно може да паднат во зоната за испаѓање. Очекуваме атрактивен натпревар со победа за Sibe, кој беше успешен и во првиот меѓусебен меч, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

JustBetter – Kalmychata – 2 @ 1.53 во 22Bet

Kalmychata славеше и во првиот меѓусебен дуел против JustBetter со убедливи 2-0, а очекуваме така да биде и денеска со тоа што победникот ќе направи чекор напред кон четвртфиналето на турнирот. JustBetter не импресионира со настапите во изминатиот период, но сè уште има шанси за опстанок во топ-4, иако денеска е речиси невозможно да изненади. Наш предлог е 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.20


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*