Тикет на денот (среда, 03.07.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата за денес е слаба, а на пауза се натпреварите од ЕУРО и Копа Америка. Сепак тоа не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот супер дабл предлог за денес.

СЈК – Оулу – 1 @ 1.74 во Mozzart

Во ¼ финалето од финскиот куп се сретнуваат два прволигаши. СЈК одлично го започна првенството и се на делба на второто место со уште два тима кои исто така од 14 натпревари имаат 25 бода. Пред нив е актуелниот шампион Хелсинки кој има два бода повеќе, но и натпревар повеќе. Во купот на Финска СЈК го декласираше ВПС во 1/8 финалето, па затоа и на овој дуел влегуваат како фаворити. Оулу е на 10-то место на табелата и за нив главната цел е опстанокот. Веројатно ќе играат плеј аут, но не би требало да бидат меѓу загрозените екипите. Ние овде типуваме 1 со квота 1.74 во Mozzart.

Викингур – Стјарнан – 1&3+ @ 2.32 во Bet365

Во вториот полуфинален дуел ќе се сретнат екипите на Викингур и Стјарнан. Овие два ривали се сретнаа минатата седмица во првенството и домаќин беше Стјарнан, а победата припадна на Викингур со резултат 4-0. Тоа е вториот последователен натпревар каде што Стјарнан прими четири гола и не им се пишува ништо подобро ниту на овој натпревар. Викингур сака да ја одбранат титулата, а покрај тоа имаат и големи амбиции за Европа. Гостите се на делба на 6-то место и ќе дадат се од себе за да останат на горниот дел на табелата. Овде очекуваме домаќините да доминираат и типуваме 1&3+ со квота 2.32 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.04

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*