Тикет на денот е-Спорт (03.07.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе се комплетира третото коло од турнирот CyberScore Cup во Dota 2, па со оглед на тоа дека е пауза од Европското првенство (ЕП), ова е идеална шанса да си ја пробате среќата во е-Спортот.

Hydra – Dragon – 1 @ 1.72 во Bet365

Hydra го почна турнирот на најлош можен начин, и тоа со порази од Sibe Team и Kalmychata, додека Dragon беше уште полош и загуби на воведните три средби. Победникот од оваа средба барем за момент ќе ги врати надежите дека може да се надева на топ-4 во групата А и со тоа и четвртфинале, а ние сметаме дека поблиску до такво нешто е Hydra. Поради тоа, наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во Bet365.

Sibe Team – NextUp – 2 @ 1.57 во 22Bet

Sibe Team со една победа и три бодови се наоѓа на втората позиција во групата А, додека нивниот ривал NextUp е лидер со два триумфи и пет освоени бодови. Победникот од оваа средба ќе влезе како лидер и во третото коло, а позитивен податок за NextUp е тоа што славеше на претходниот меѓусебен дуел против Sibe Team со 2-1. Едно е сигурно, а тоа е дека нè очекува интересна средба со многу возбудувања. Ние предлагаме 2 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.70


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*