ТИП НА ДЕНОТ (03.07.2024, 18:00) КЕРАМИКА – ИСМАИЛИ

Тип на денот
Тип на денот

Денес е слободен ден на Европското првенство и има мала понуда за обложување, а ние ќе го анализираме дуелот од египетското првенство помеѓу Керамика Клеопатра и Исмаили.

Керамика игра неочекувано добро оваа сезона

Керамика моментално се наоѓа на средина на табелата, но заостанува само пет бода од тимот кој се наоѓа на четврто место на табелата. Одлично ја отвори сезоната и се држеше добро, но во последно време игра во многу лоша форма и на последните пет меча забележа четири порази. Оваа сезона Керамика влезе со цел што побрзо да обезбеди опстанок со оглед на фактот дека минатата сезона заврши на 13-то место на табеата. Меѓутоа, сега има шанса за заврши на четвртото место што би бил одличен резултат,  па затоа е пред императив победа на овој меч.

Исмаили се бори за опстанок

Овој тим е трикратен шампион на Египет, но во последно време е далеку од врвот. Минатата сезона завршија на 11-то место, а моментално се наоѓаат во долниот дел од табелата. Се уште не обезбедиле опстанок во елитата, па целта е што побрзо да го обезбедат тоа. Имаа период на солидни резултати, но во последно време не се во добра форма. На последните пет меча запишаа само една победа, а ова по традија е тешко гостување за нив.

Очекување

Двата тима се во лоша форма и очекуваме израмнет дуел, но сепак мала предност им даваме на домаќините веруваме дека ќе ги освојат трите бода.

ТИП:

Керамика – Исмаили – 1 @ 1.90 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*