Натпревар со традиција (02.07.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на летонската Вирслига ќе се сретнат екипите на Ауда и Гробина.

Ауда е на 5-то место со 25 бода и учинок од 7 победи, 4 реми и 9 порази.

Гробина е на 7-то место со 19 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 4 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните седум меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнува најмалку по еден погодок на двете страни и очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

ГГ @ 2.05 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*