Натпревар со традиција (29.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 15:00 во финската Јкослига се сретнуваат екипите на Јаро и ЈИППО.

Јаро е на 2-то место со 23 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 2 реми и 3 порази.

ЈИППО е на 4-та позиција со 22 бода и учинок од 6 победи, 4 реми и 2 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат доста неефикасно и без голови, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат најмногу два погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.69 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*