Натпревар со драстичен пад на коефициентот (29.06.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шведската Супертетан лига кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 15:00 се сретнуваат екипите на Утсиктен и Одеволд. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи и три порази, додека Одеволд во истиот временски период оствари две победи и три порази.

Утсиктен – Одеволд – 2 @ 3.60  во 22Bet

Почетната вредност за победа на Одеволд беше 4.50, а во моментов бележи пад од скоро 20% и се плаќа со квота 3.60 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*