Панче Ќумбев типува за ЕУРО 2024! (26.06.2024)

И ова издание од ЕУРО 2024 заедно со нас ќе биде македонската фудбалска легенда, Панче Ќумбев кој ќе ни дава предлог типови и анализи за натпреварите од Европското првенство во Германија.

За денес ова се неговите анализи и предлог типови.

Словачка – Романија – Х @ 2.05 во Mozzart

Овде е повеќе од јасно дека на двете репрезентации им одговара по бод за пласман во следната фаза. Затоа мислам ќе гледаме пријателски натпревар и резултат што ќе им одговара на двете екипи. Типувам Х во Mozzart со квота 2.05.

Украина – Белгија – 2&2+ @ 2.02 во 22Bet

Белгија мора да победи. Едноставно имаат квалитет за следна фаза и верувам дека ќе ја оправдаат улогата на фаворит. Украина од друга страна ќе проба да изненади но мислам дека немаат сили. Мој предлог е 2&2+ со квота 2.02 во 22Bet

Чешка – Турција – 1X&2+ @ 2.00 во 20Bet

За мене овде Чешка е благ фаворит. Но на Турција им одговара и бод. Така да мислам дека ќе гледам тврд натпревар и борба на секоја педа од теренот. Блаа предност за Чешка но посакувам Турција да оди понатаму. Oчекувам 1Х&2+ со квота 2.00 во 20Bet.

Грузија – Португалија – 3+ @ 1.73 во Bet365

Португалија е растеретена и веќе пласирана но мислам дека ќе игра отворено и на гол повеќе. Верувам дека селекторот на Португалија ќе менува во составот, но премногу се силни и се покриени на сите позиции. Грузија мора на победа но мислам дека немаат сили. Очекувам 3+ со квота 1.73 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*