Договорено е реми на дуелот Словачка – Романија!?

Во последниот ден од групната фаза на ова издание од ЕУРО 2024 во термин од 18:00 ќе се сретнат селекциите на Словачка и Романија.

Во оваа група по 3 бода имаат сите четири селекции, а покрај овие две, тука се и Белгија и Украина.

Сепак интересно е што со реми одат двете селекции, поточно Словачка и Романија ќе ги гледаме во 1/8 финалето ако овој натпревар заврши без победник.

Букмејкерите веќе драстично го намалија коефициентот, а атмосферата ја „подгреа“ и поранешниот романски репрезентативец Данут Лупу кој изјави:

А, зошто да се ризикува? Ќе биде реми и мечот ќе заврши без голови. Тоа е договорено со Словачка. Со тој резултат и двете селекции одат натаму. Би била голема штета оваа шанса и ние и Словаците да не ја искористиме. На ова ниво да знаете дека играчите и тоа како се сложуваат“

Коефициентот за Х во најдобрите онлајн обложувалници изнесува:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*