Тикет на денот е-Спорт (24.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денешниот тикет ќе го пополниме со два меча од различни тунрири, и тоа CCT Dota 2 Series 1 и European Pro League Season 18: Division 2.

Monte – Hardbass – 1 @ 2.62 во Bet365

Monte се наоѓа во извонредна форма и има 10 победи по ред во сите натпреварувања, а денеска за ривал го има Hardbass кој дефинитивно ќе даде голем отпор на почетокот на турнирот CCT Dota 2 Series 1. Ние ќе веруваме на искуството кое го има Monte во големите турнири и очекуваме со победа го отворат новиот турнир. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.62 во Bet365.

Heimo Esports – lajtbitexe – 2 @ 1.63 во 22Bet

Heimo Esports и Lajtbitexe ќе се борат во четвртфиналето на Lower Bracket за напредок кон големото финале на турнирот. Heimo ја помина групата со две победи, по што славеше и во првото коло од нокаут-фазата, но несреќно загуби од Revenant. Lajtbitexe не импресионира ниту во групната фаза, ниту во плејофот каде што загуби од Johnny Speeds. Сепак, мора да земеме во предвид дека Lajtbitexe овој месец славеше двапати против Heimo, а ние очекуваме хет-трик и затоа наш предлог е 2 со квота 1.63 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.27


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*