Тикет на денот е-Спорт (23.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме во исто темпо како и досега, а денеска ќе следиме два меча од турнирот LEC Summer 2024 – Regular Season кој беше на нашиот репертоар и за вчерашниот ден.

Rogue – Team Heretics – 2 @ 1.66 во Bet365

Rogue е на дното со пет порази и еден триумф и буквално потона, иако се очекуваше многу повеќе од нив во воведниот дел од турнирот. Team Heretics, исто така, не се прослави, но оствари две победи со кои се искачи до петтата позиција која води во нокаут-фазата. Ќе биде тежок натпревар за двете екипи, а Heretics се надева дека со победа ќе избега од последните две позиции во групната фаза. Во прилог му се и двете победи во меѓусебните средби, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.66 во Bet365.

Fnatic – G2 Esports – 2 @ 1.53 во 22Bet

Fnatic гази сè пред себе на турнирот и веќе оствари шест победи со кои го резервира своето место во следната фаза од натпреварувањето, меѓутоа повеќе нема потреба да дава максимум во следните дуели, а веруваме дека така ќе биде и против G2 Esports. За разлика од Fnatic, G2 Esports е на четвртата позиција со четири триумфи и два порази, односно им недостига една победа за пласман во нокаут-фазата, а ние очекуваме да ја остварат денеска. Наш предлог е 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.53


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*