Натпревар со традиција (23.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на норвешката ОБОС лига се сретнуваат екипите на Алесунд и Ранхеим.

Алесунд е на дното на табелата со 9 освоени бода и учинок од 2 победи, 3 реми и 8 порази.

Ранхеим е на 11-то место со 14 бода кои ги имаат освоено преку 3 победи, 5 реми и 5 порази.

Овие две екипи во последните девет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на секој натпревар се постигнуваат по најмалку еден погодок, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.40 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*