Тикет на денот е-Спорт (22.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ќе ги следиме дуелите од LEC Summer 2024 – Regular Season, каде што веќе се издвои Fnatic на врвот на табелата и се пласира во плејофот.

Team Vitality – Giantx – 1 @ 1.57 во Bet365

Giantx славеше на претходните два меча против Team Vitality и тоа е позитивен податок за нив, меѓутоа нешто што нè загрижува се дури четири порази на претходните пет натпревари, како и една минимална победа против Mad Lions Koi. Ниту Vitality не се премногу добри, односно триумфираа двапати на последните пет натпревари, но тоа е храбрувачки податок за нив бидејќи со нова победа ќе направат чекор напред кон топ-4. Наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во Bet365.

Team Heretics – SK Gaming – 2 @ 1.41 во 22Bet

Sk Gaming е еден од најдобрите тимови во моментов и единствена темна точка е поразот од Fnatic на нивните претходни пет меча, па заслужено се на втората позиција во групната фаза. Team Heretics не импресионира и славеше само двапати на претходните пет дуели, но имаат позитивен резултат против Sk Gaming, и тоа четири победи и еден пораз на пет пресметки. Сепак, ова не мора ништо да значи бидејќи SK Gaming делува навистина стабилно во LoL во јуни. Ние предлагаме 2 со квота 1.41 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.21


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*