Панче Ќумбев типува за ЕУРО 2024! (22.06.2024)

И ова издание од ЕУРО 2024 заедно со нас ќе биде македонската фудбалска легенда, Панче Ќумбев кој ќе ни дава предлог типови и анализи за натпреварите од Европското првенство во Германија.

За денес ова се неговите анализи и предлог типови.

Грузија – Чешка – 2 @ 1.80 во Mozzart

Секоја чест за Грузијците и нивното издание против Турција но мислам дека Чешка е многу поквалитетна екипа од нив и верувам дека ќе го добијат овој натпревар. Чесите ќе продолжат да се борат за пласман во следната фаза, а денес им треба победa доколку сакаат тоа и да го направат. Затоа овде типувам победа на Чешка со квота 1.80 во Mozzart.

Турција – Португалија – 3+ @ 1.70 во 22Bet

И двете репрезентации влегуваат со по три бода на овој натпревар и секако дека се малку растеретени. Но Португалија ни остана должна после првиот натпревар и од неа очекувам овде конечно да почне да игра фудбал и да ја оправда својата улогата како еден од фаворитите на ова Еуро. Овде очекувам голови и затоа 3+ со квота 1.70 во 22Bet.

Белгија – Романија – 1&3+ @ 2.22 во Bet365

Белгија мора да се разбуди и овде мораат по три бода.Романија веќе има победа и за нив и бод на овој натпревар ќе значи пласман понатаму.Но верувам дека Белгија конечно ќе почне да дава голови и затоа овде единица со најмалку три гола. Коефициентот за 1&3+ во Bet365 изнесува 2.22.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*