Тикет на денот е-Спорт (21.06.2024)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Сите со нетрпение го очекуваме The International во Dota 2, а дотогаш ќе ги следиме квалификациите и ќе ги дознаеме последните тимови кои ќе заиграат на најпопуларниот настан во е-Спортот. Денеска ви нудиме два меча од The International 2024: Western Europe Closed Qualifier.

Entity – Og – 1 @ 1.40 во Bet365

Entity се наоѓа во страшна форма и делува незапирливо оваа година откако запиша осум победи по ред во сите натпреварувања, а воедно славеше и четири пати во исто толку меѓусебни дуели со OG одиграни во 2024 година. OG не импресионира со нивните настапи, па на последните пет дуели имаше три победи, и тоа против Mouz и Nigma, но и два порази од Entity. Речиси сè е јасно доколку ја погледнеме статистиката, па во финалето го очекуваме Entity и затоа ви предлагаме 1 со коефициент 1.40 во Bet365.

Navi Jr – Dandelions – 2 @ 1.83 во 22Bet

Dandelions преку Lower Bracket ќе се обиде да стигне до посакуваниот пласман на големиот турнир. Во првото коло го помина незгодниот Mouz, а денеска пред нив е уште еден тежок предизвик. Сепак, Navi JR разочара во првото коло затоа што со многу мака го совлада Twisted Minds и ги покажа сите слабости кои денеска најверојатно ќе бидат искористени од неговиот ривал. Наш предлог е 2 со квота 1.83 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.56


Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*