Натпревар со традиција (21.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 18:00 во рамките на египетската Премиер лига се сретнуваат екипите на Замалек и Фарко.

Замалек е на 11-то место со 31 бод и учинок од 9 победи, 4 реми и 6 порази.

Фарко е на 15-то место со 22 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 10 реми и 11 порази.

Овие две екипи во последните три меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

ГГ @ 1.95 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*