Натпревар со традиција (20.06.2024)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:15 во рамките на исландската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Кефлавик и Тортур.

Кефлавик е на 6-то место со 9 бода и учинок од 2 победи, 3 реми и 2 порази.

Тортур е на 11-та позиција со 5 бода и учинок од 1 победа, 2 реми и 4 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнати по најмалку три погодоци, па веруваме дека и овој пат ќе биде така.

Наш предлог

3+ @ 1.42 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*