Натпревар со драстичен пад на коефициентот (20.06.2024)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од шведската Дивизија 2 кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:30 се сретнуваат екипите на Мотала и Гаутиод. Домаќините во последните пет натпревари запишаа четири реми и еден пораз, додека гостите во истиот временски период остварија две победи, едно реми и два порази.

Мотала – Гаутиод – 1 @ 1.80 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Мотала беше 2.75, а во моментов бележи пад од скоро 35% и се плаќа со квота 1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*